Internet of Things
Koncept Internetu věcí
V článku je přehledně vysvětlený koncept Internetu věcí.
IoT je budoucnost, podílejte se na ní s námi!

_PARTIAL VC Members

Naši členové

Solidus Tech s.r.o.

Zakládající člen IoT Clusteru, jejímž zaměřením je výroba, vývoj koncových čidel a aktorů pracující s protokolem LoRA a SigFox..

Společnost Solidus Tech s.r.o. byla založena v roce 2012 pracovníky bývalé společnosti Ericsson Business System s.r.o. a navazuje tak na dlouholeté dodávky telekomunikačních systémů předním zákazníkům v České republice. Mezi významné produkty naše patří Dispečerské systémy, Svolávací systémy, Bezpečnostní systémy.   V polovině roku 2015 jsme začali vývoj produktů zaměřených na Internetizaci Věcí, známé pod pojmem Internet of Things (IoT) pracující s protokolem LoRaInformace o jednotlivých čidel naleznete ZDE na stránkách společnosti.

FEI-logo

Fakulta elektrotechniky a informatiky  – Technická univerzita Ostrava

Člen IoT Clusteru, jehož zaměření je vývoj speciálních řešení založených na platformě LoRa, SigFox s Low Power řešením

Fakulta elektrotechniky a informatiky je s více než 3200 studenty jednou z největších fakult v rámci VŠB-TUO. Reálné základy fakulty byly položeny již v roce 1970 otevřením prvního samostatného studijního ročníku v oboru silnoproudá elektrotechnika. 1. ledna 1991 byla založena Fakulta elektrotechnická rozdělením tehdejší Fakulty strojní a elektrotechnické, k 1. září 1993 pak došlo ke změně názvu na Fakulta elektrotechniky a informatiky.

hidesign-logo

Zakládající člen IoT Clusteru, jejímž zaměřením je vývoj a provoz management systému koncových čidel a aktorů. Systém podává kompletní informace o stavu čidel, jako je stav baterie, umístění, síla signálů. Nedílnou IoT zařízeních je i biling systém.

Společnost hiDesign s.r.o. je dynamickou společností založenou v roce 2007, která disponuje řadou odborníků specializujících se na vývoj speciálních softwarových řešení.

Logo_BAW

Breuss Aircraft Works

Tým společnosti Breuss Aircraft Works, složený ze zkušených profesionálů leteckého průmyslu i provozu, je tu pro vás. Disponujeme odbornými kapacitami leteckého konstruktéra, leteckého mechanika, máme v týmu certifikovaného pilota ultralehkých letounů i zkušeného pilota bezpilotních letounů.

KM Technology, spol. s r.o.

 

Špecializujeme sa na realizáciu komplexných riešení z oblastí IoT, reportingu, spracúvania dokumentov, vývoja SW na mieru a správy IT infraštruktúry.

 

V oblasti IoT realizujeme modulárne, vysoko flexibilné projekty, zamerané na zber, analýzu a monitorovanie údajov z rôznych softvérových a hardvérových zdrojov.

EASYCON

Naše vize? Být součástí standardu pro váš inteligentní dům. Proto jsou naše zařízení navrženy tak, aby vám opravdu pomohly. Chytrá zařízení internetu věcí nabízí opravdu hodně možností. Objevujte je společně s námi.

Alternetivo s.r.o.

Máme dovednosti a know-how pro nalezení takových technických řešení, které jsou uspěšná a přinášejí nejen obchodní výhody jako pro systémové integrátory, ale i kvalitu pro koncové provozovatele. Navrhovaná řešení pokrývají oblasti jako je garance provozní kontinuity, rozšiřitelnost řešení a bezpečnost. S našimi produkty a službami můžete Vašim klietnům v klidu garantovat úspěšnou transformaci jejich síťové platformy, realizaci datacentra a tím zisku potřebného zlepšení..