Mějte spotřebu energií pod palcem
20.4.2016
0

Vysoký účet za energie vás už nepřekvapí. S EASYCON Energy budete mít pod palcem spotřebu elektřiny, vody a plynu. Vše online na jediné kliknutí. Navíc zařízení zapojíte i bez odborných znalostí.

 

,,Dokážete si představit život

bez elektřiny, vody nebo plynu?“

 

V dnešní době většina měřidel disponuje tak zvaným pulzním výstupem. Na tento výstup je možné napojit zařízení, které bude tyto impulzy počítat. O tom, jestli má váš elektroměr pulzní výstup lze ověřit vizuálně tím, že na měřiči občas problikne led dioda. Většina plynoměrů a vodoměrů disponují magnetickým nebo reflexním výstupem, což na první pohled nemusí rozpoznatelné. Přítomnost impulsního výstupu lze zjistit přítomnosti informace na štítku měřidla, jestli že na štítku je informace o počtu pulsů a měřené veličině např. 10imp=1m3, to znamená že měřič má pulzní výstup.

schéma

Schéma výše zobrazuje, jak sběr probíhá. Nejprve se zařízení připojí na měřidlo pomocí sondy, kterou je možné získat u výrobce nebo ji můžete koupit přímo s chytrým zařízením od firmy EASYCON. Poté se chytré zařízení nastaví, aby odesílalo impulsy ve správných jednotkách. Všechna data se pak ukládají do Cloudu na serveru.

Přenos dat od měřidla do cloudu využívá stávající připojení k internetu např. Wifi domácí sítě. V případě, že tato konektivita není k dispozici, poté lze tyto informace přenáše prostřednictvím sítí LoRa případně SigFox. Moduly LPWAN distibuuje a vyvíjí společnost Solidus Tech s.r.o a nejsou součástí standardní instalace.

Samotná instalace může vypadat následovně.

instalace

 

Pro zobrazení naměřených hodnot společnost EASYCON kromě vlastních měřidel nabízí i vlastní webovou aplikaci, která vše přehledně zobrazí. Webová aplikace se primárně soustředí na jednoduchost použití. Samotná aplikace uživatele příliš nezatěžuje detaily, ale zaměřuje se jen na podstatné věci.

Úvodní obrazovka zobrazuje přehledně aktuální naměřené hodnoty, které jsou doplněny chytrými hlášeními. Samozřejmostí je i přítomnost informací naměřené v průběžném čase , tak jak je znázorněno na obrázku.

web

Aplikace umožňuje i export naměřených dat pro následné zpracování.

Pokud se pro měření energií rozhodnete, klidně nám pište, volejte, rádi poradíme.