První testy LoRa senzorů – co dále
15.3.2016
0

SolidusTech – partner pro Internet of Things, Internet věcí, IoT

Vývojový tým společnosti SolidusTech se po úspěšně realizovaných projektech a unikátních řešeních v oblasti těžkého průmyslu soustředil poslední půl rok na zcela nové pole aktivit – Internet of Things. Po několika měsících intenzivního vývoje přichází společnost SolidusTech s vlastním portfoliem senzorů pro nově budované přístupové sítě LoRa – tedy rádiové sítě s velkým dosahem (Long Range). Při vývoji našich senzorů je kladen velký důraz na energetickou nenáročnost zařízení – senzorů nebo aktorů, tak aby byl zajištěn provoz čidla v řádech let na bateriový provoz.

logoLoRa

V současné době můžeme nabídnout jak samotné zástavbové moduly LoRa splňující specifikaci LoRaWAN1.0, tak již i hotové senzory v krytí IP65, IP54 nebo indoor aplikace. Rádiová část našich senzorů byla v prosinci 2015 úspěšně testována v nově budované síti Českých Radiokomunikací.

České Radiokomunikace jsou našim významným partnerem.  Od 1.4. 2016 budou České Radikomunikace pokrývat sítí LoRa všechna bývalá krajská města a společnost SolidusTech začne v těchto dnech s prvními dodávkami nejen senzorů, ale také poskytováním potřebných rozhraní pro integraci dat do zákaznických systémů, případně dodávkami hotových aplikací dle specifikace zákazníka.

V oblasti integrací úzce spolupracujeme se společnosti HiDesign s.r.o.  Do 1.4.2016 bude k dispozici portfolio LoRaWAN1.0 senzorů – zařízení splňující class A,B a C specifikace:

– univerzální zástavbové moduly – aplikační stack Arduino NANO

– univerzální zástavbové moduly – aplikační stack ESP8266, integrovaný wifi stack

– digitální teploměr -55 až 125 st.

– digitální teploměr / tlakoměr pro měření teploty vzduchu a atmosférického tlaku

– digitální teploměr / vlhkoměr

– čítač impulsů pro možnost dálkových odečtů elektroměrů, plynoměrů atd.

– univerzální snímač přítomnosti napětí 230V vhodný pro rozvodné sítě, pojistkové skřině apod.

– detektor smyčky – vhodný pro komunikaci s PCO a obecně pro bezpečnostní zařízení

– PIR čidlo

– Ultrazvukový detektor přiblížení

– Detektor vlhkosti půdy

– detektor intenzity osvětlení

– detektor zaplavení

– detektor výšky hladiny

– hallova proudová sonda pro měření stejnosměrného proudu

– průvlečné trafo pro měření střídavého proudu

Jednotlivé datasheety senzorů jsou k dispozici na našich stránkách.

Vývoj běží na plné obrátky a postupně budou přibývat další a další čidla. Ačkoliv jsou naše snahy soustředěny především do technologie LoRa, pak naše vývojová platforma a koncepční řešení je značně univerzální a je možná okamžitá modifikace na WiFi nebo ethernet rozhraní. Společnost Solidustech je již nyní dobře připravena pro řešení Internet of Things, koncepty smart city nebo řešení pro inteligentní domácnost. Značné úsilí nyní aktuálně věnujeme vývoji nositelných zařízení pro monitoring vitálních funkcí a osobní bezpečnost.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Naše systémy jsou velice škálovatelné a jistě najdeme i vhodné řešení i pro Vás.